[box align=’box-left’ id=’1057′]
On je dodao da je neophodno da svi državni organi ulože maksimalne napore u rasvetljavanju tih ubistava.
Nikolić je, na jučerašnjem sastanku s predstavnicom OEBS-a za pitanja slobode medija Dunjom Mijatović, kazao da je potrebno i da javnost osudi napade i pretnje novinarima.
Kako se navodi u saopštenju Ministarstva pravde, Nikolić je sa predstavnicom OEBS-a razgovarao i o pomilovanju novinara Lasla Šaša, i ukazao da taj čin predstavlja deo napora koji se ulaže kako bi se poboljšalo stanje medija u Srbiji.
Nikolić je sa predstavnicom OEBS-a razgovarao i o reformi Krivičnog zakonika.
Sastanku su prisustvovali i drugi članovi delegacije OEBS-a i, kako se navodi, svi prisutni su dali pozitivno mišljenje o pomilovanju Šaša i ukazali da je to značajan korak u unapređenju slobode medija.
Predstavnici OEBS-a insistirali su na činjenici da je Srbija zemlja u kojoj i dalje postoje napadi na novinare i da još nisu rasvetljeni slučajevi ubistva Slavka Ćuruvije, Milana Pantića i Dade Vujasinović.
Državni sekretar je pozvao sve državne organe u Srbiji da preduzmu sve što je u njihovoj nadležnosti radi rasvetljavanja i procesuiranja učinilaca krivičnih dela na štetu novinara.




