Za preciznije odredbe Zakona o medijima

[box align=’box-center’ id=’2130′]

Predstavnici opštinskih medija iz nekoliko gradova u okruženju bili su jednoglasni u oceni da radio i TV stanice, koje se decenijama finansiraju iz budžeta, neće moći da prežive bez državnih para, dok su privatni mediji podržali Nacrt zakona i sugerisali niz korekcija kako bi buduća regulativa bila što jasnija i sprečila različita tumačenja.

Direktor Regionalne TV iz Novog Pazara Denis Mavrić i gradonačelnik Meho Mahmutović bili su izričiti u stavu da zakonom treba regulisati postojanje i šest regionalnih javnih servisa, od kojih bi jedan bio u Novom Pazaru. Oni su ocenili da bi „time bio zaštićen javni interes građana na informisanje”.

Gradonačelnik Novog Pazara je dodao da regionalni javni servisi „moraju da postoje” i zbog specifičnosti pojedinih regiona.

Predsednik opštine Nova Varoš Dimitrije Paunović je, s druge strane, podržao privatizaciju opštinskih medija.

Šefica Medijskog odeljenja OEBS-a Dragana Nikolić Solomon rekla je da ta međunarodna organizacija ostaje pri stavu da država nije dobar vlasnik medija. „Ipak, i dalje ostaje potreba države da u lokalnim sredinama finansira lokalne medije, jer građani žele lokalne vesti. Ovde je reč samo o tome na koji će se način to finansirati”, rekla je Solomon.

Državna sekretarka u Ministarstvu kulture i informisanja Gordana Predić ocenila je da je rasprava u Novom Pazaru bila od velike pomoći članovima radne grupa koja ima zadatak da predloži zakonska rešenja. Ona je naglasila strateško opredeljenje države da izađe iz medija i da treba samo naći dobar način

Tagovi

Povezani tekstovi