Predstavnik APRES-a Milorad Roganović kaže da bi u slučaj morali da se umešaju policija i Savet za borbu protiv korupcije, ali i novinari, kojima je posao da to istraže. Prema njegovim rečima, Agencija za telekomunikacije daje samo tehničku podršku za plan podele frekvencija, dok je njen ključan posao da uvede red u stacionarnu i mobilnu telefoniju, gde je reč o poslovima gde se profiti mere stotinama miliona evra.
Roganović i Zoran Mihajlović, vlasnik Radio Indeksa, najviše zameraju Upravnom odboru Agencije za telekomunikacije zbog odbijanja da se izjasni o planu podele frekvencija koji je izradila Agencija za radiodifuziju i objašnjenja UO Agencije za telekomunikacije da ta agencija nema ništa s tim planu smatraju nemuštim i kontradiktornim, a tvrdnje da UO ne radi tri meseca zbog nedostka kompjutera banalnim.
Prema informacijama predstavnika APRES-a, Ako UO Agencije za telekomunikacije uskoro ne izvši obavezu i ne predloži plan dodele frekvencija, Ministarstvo za kapitalne investicije će po nadležnosti preuzeti nacrt, pa se konkurs može očekivati početkom naredne godine.
Prošle nedelje došlo je do javnog sukoba dva regulatorna tela u oblasti radiodifuzije, Agencije za radiodifuziju i Agencije za telekomunikacije. Čelnici prve agencije optužili su drugu da zbog njihovog štrajka kasni dugočekivan konkurs za dodeludozvola za frekvencije. Iz Agencije za telekomunikacije je odgovoreno da je reč o nadležnosti Ministarstva za kapitalne investicije, ali su predstavnici APRES-a novinarima podelili tekst Zakona o telekomunikacijama, u čijim èlanovima 6. i 63. piše da plan podele donosi Ministarstvo na osnovu predloga Agencije za telekomunikacije.