Vučić: Šokiran sam postupkom Gašića

„Šokiran sam time što je danas uradio ministar Gašić. To smatram ne samo neprimerenim, već i neodmerenim i nepristojni ponašanjem i zatakvo sramno ponašanje ne postoje reči opravdanja”, rekao je premijer Vučić Tanjugu.

“Razume se, u skladu sa tim, donećemo odluku o tome kako i na koji način ćemo i sopstvene odgovornosti i sve drugo preispitati u narednom periodu”, rekao je Vučić.

Gašić: Izvinjavam se novinarki i javnosti, kajem se

Ministar odbrane Bratislav Gašić izvinio se novinarki Zlatiji Labović i srpskoj javnosti zbog, kako je naveo, njegovog današnjeg sramnog i skandaloznog ponašanja.

“Želim da se javno izvinim novinarki Zlatiji Labović i srpskoj javnosti zbog mog današnjeg sramnog i skandaloznog ponašanja. Opravdanja na moju izjavu, šta god u ovom trenutku izgovorio, jednostavno nemam”, naveo je Gašić večeras u saopštenju.

“Molim novinarku TV B92 Zlatiju Labović i sve građane Srbije da mi veruju da se zbog izjave iskreno kajem”, rekao je Gašić.

Ministar odbrane Gašić, dok je danas davao izjavu u Trsteniku nakon posete “Prvoj petoletki namenskoj”, rekao je da “voli novinarke koje lako kleknu”, naveo je B92.

Novinari su čekali ministra za izjavu, a neki od njih, među kojima je i dopisnica B92, čučnuli su kako ne bi bili u kadru dok Gašić govori.

Kada je prišao novinarima, Gašić je upitao da li ih je portparol Ministarstva odbrane držao sve vreme napolju, a zatim je, videvši novinarku koja kleči, rekao: “Što volim ove novinarke koje ovako lako kleknu”.

Video-tonski snimak ovog incidenta okačio je anonimni Tviteraš i na njemu se jasno čuje šta je Gašić rekao.

Tagovi

Povezani tekstovi