Proglašeni dobitnici Aprilske nagrade grada Šapca

[box align=’box-center’ id=’11661′]
Akademik Dušan Kovačević dobitnik je Aprilske nagrade grada Šapca u kategoriji Ukupan razvoj i promocija grada Šapca. Osim Ključa grada, Dušanu Kovačeviću biće dodeljeno i zvanje Počasni građanin grada Šapca. Kako je u odluci Komisije za dodelu Aprilske nagrade obrazloženo, Dušan Kovačević je najznačajniji savremeni srpski pisac, a Šabac kao grad u kom se školovao, uz njegovo delo, dobija na značaju i vrednosti.

Dobitnici Aprilske nagrade u kategoriji Razvoj demokratskih vrednosti i poštovanje ljudskih prava i sloboda su Vukašin Obradović, predsednik Nezavisnog udruženja novinara Srbije, i Ružica Popović, osnivač i predsednik UO Fondacije „Humano srce Šapca”.

Obradoviću se dodeljuje i zvanje Počasni građanin Šapca, a njegov izbor Komisija je obrazložila činjenicom da promoviše pozitivne vrednosti, najviše etičke standarde, profesionalni pristup radu i stalno angažovanje u razvoju demokratskih vrednosti i poštovanju ljudskih prava i sloboda.

Ružica Popović je u proteklih sedam godina izgradila i rekonstruisala više od 50 domova socijalno ugroženim licima. Svojim delima i brigom o siromašnima i nemoćnima podseća da je mera razvoja jednog društva – mera humanosti i spremnosti da se odgovori na izazove vremena.

Festival ruža Lipolist nagrađen je u kategoriji Razvoj sela, poljoprivrede i mesnih zajednica kao središta odlučivanja ljudi o poboljšanju uslova svog života i rada. Više od 25 godina ova manifestacija promoviše selo, mesnu zajednicu i poljoprivredu, i na najbolji način utiče na prepoznatljivost Šapca.

Komisija za dodelu Aprilske nagrade odluku je donela jednoglasno. Nagrade će biti uručene na Svečanoj akademiji povodom Dana grada Šapca, 22. aprila.

 

Tagovi

Povezani tekstovi