ZIDOJČE Cajtung i Globalna mreža istraživačkog novinarstva organizuju radionicu čija je tema razvoj novih istraživačkih metoda novinarstva. Učestvuju neki od najboljih stručnjaka iz Nemačke, Austrije, Švajcarske, Rumunije i Francuske, a kao ekskluzivni deo programa u 11.30 časova najavljeno je uključivanje Edvarda Snoudena. On će da govori o principima, činjenicama i važnim pitanjima sa kojima se suočavaju novinarstvo, kao i o principima privatnosti, nadzora i slobode.
Snouden je bivši obaveštajac koji je radio u američkoj Centralnoj obaveštajnoj agenciji kao savetnik. Izazvao je veliku kontroverzu kada je u javnost izneo tajne dokumente koji su pokazali postojanje velikog broja tajnih projekata nadziranja. Otkriveno je i da su SAD sprovodile hakerske napade u računare širom sveta. On je predao dokumente novinarima Gardijana i Vašington posta juna 2013.
Ne propustite jedinstvenu priliku da direktno čujete šta Edvard Snovden misli o novim pristupima u istraživačkom novinarstvu. Intervju će moći da se prati uživo i na Ju tjubu.




