USAID podržava inovacije u industriji prerade hrane

BEOGRAD – 2. marta 2018. godine USAID-ov Projekat za konkurentnu privredu pokreće novi koncept podrške proizvodnji prehrambenih proizvoda visoke vrednosti. U okviru ove incijative, kroz rad sa akceleratorima, razviće se jedinstveni poslovni model koji je namenjen podršci industriji prerade hrane u oblasti razvoja i dizajna novih proizvoda vrhunskog kvaliteta. Cilj ovog programa je da privuče domaće i strane potrošače i dovede do veće prodaje i izvoza. Prepoznata su četiri akceleratora kao preduzetnički centri koji imaju kapacitet da pruže različite usluge firmama i početnicima koji se bave proizvodnjom prehrambenih proizvoda vrhunskog kvaliteta. Glavne oblasti podrške su: tehnologija prerade hrane, dizajn proizvoda, pristup finansiranju i marketinški alati.
Na konferenciji za medije, Aleksandar Pavlović, direktor USAID-ovog Projekta za konkurentnu privredu, govoriće na temu projekta i ove inicijative, a predstavnici akceleratora govoriće o svojoj ulozi u ovoj incijativi i očekivanim ishodima koje će ona imati u oblasti prerade hrane i razvoja novih proizvoda. Svaki od akceleratora objaviće poziv za podnošenje predloga projekata na nacionalnom nivou, kako bi dobili prijave od kompanija koje su zainteresovane da učestvuju u ovoj inicijativi. Nakon selekcije, očekuje se da će 16 proizvođača hrane do kraja godine direktno raditi sa akceleratorima na izradi prvoklasnih proizvoda u oblasti prerade hrane. Prijave od zainteresovanih kompanija primaće se do 1. aprila.

Konferencija za novinare
USAID-ovog Projekta za konkurentnu privredu

Na konferenciji će govoriti:

Kontakt za informacije o Projektu: Mirjana Jevtić, 062/623524, [email protected]. Kontakt za predstavnike medija: Kristina Čubrilo, 060/6235322, [email protected]

Tagovi

Povezani tekstovi