Na sednici Odbora za informisanje Skupštine APV, koji je kao glavnu tačku dnevnog reda imao rasapravu o strategiji razvoja radiodifuzije u Srbiji do 2013. godine, Cekić je rekao da u etru u Srbiji i nadalje vlada “haos”, navodeći da je preciznom evidencijom Agencije utvrđeno da u Republici ima ukupno 755 radio i televizijskih emitera, ocenivši da je to veoma veliki broj emitera za prostor kao što je Srbija.
– Polako počinje da se sređuje stanje u oblasti radiodifuzije i jedan od prvih koraka će biti i transformacija RTS-a u dva javna servisa, koja treba da bude završena do aprila 2006. godine, što je i realan rok koji može da se ispoštuje – rekao je Cekić, odbacivši pri tom prigovore da televizijsku pretplatu za RTS nije trebalo uvoditi pre nego što dođe do transformacije te medijske kuće u javni servis. – Transformacija u javni servis mora da se iz nečega finansira i pretplata je trebalo da zaživi još 2002, a najkasnije 2003, jer je i to javna potreba koja, kao i obrazovanje i zdravstvo, mora da se finansira iz javnih prihoda. Pretplata za javni servis je uobičajena stvar u celoj Evropi, a nedavno je u Velikoj Britaniji poskupela za 70 odsto, a oni koji je ne plaćaju – idu u zatvor.
Obrazlažući strategiju razvoja radiodifuzije u Srbiji, Cekić je rekao da je prioritet Saveta RRA i raspodela nacionalnih komercijalnih frekvencija kojih će, kako je najavio, biti najviše pet. On je naveo da u Vojvodini postoje i veliki tehnički problemi zbog konfiguracije terena, kojima se sužava broj emitera, jer se preklapanjem signala stvaraju smetnje u emitovanju signala.
Članovi Odbora za informisanje zauzeli su stav da je neophodno da Vojvodini pripadnu dva komercijalne mreže, iako iz Saveta za radiodifuziju naglašavaju da bi se time, upravo zbog tehničkih smetnji, onemogućilo davanje dozvola za lokalne frekvencije. Nenad Cekić je ipak rekao da će Savet još razgovarati o broju dozvola za komercijalno emitovanje u Vojvodini i predložiti takvo rešenje koje od televizije, koja dobije dozvulu za ovakvo emitovanje, neće na ovom području stvoriti medijskog monopolistu.
Član Odbora za informisanje Donka Stančić kazala je da je RTV Novi Sad u veoma lošem materijalnom položaju i zapitala je kako je moguće da se istovoremeno u Radioteleviziju Beograd ulaže tako da ona izgleda kao prava evropska medijska kuća, a RTV Novi Sad je podstanarskom statusu, tehnološki, tehnički, a i kadrovski osiromašena. Pomoćnik pokrajinskog sekretara za privredu Siniša Isakov naveo je i da RTV Novi Sad već mesec dana praktično nema direktora, jer je Petru Jovanoviću istekao četvorogodišnji mandat i zapitao kako je moguće da Upravni odbor RTS-a ne reaguje na tu činjenicu.