Janjić: Odgovor „nisam prodao jedan metak“ je spin, važni podaci uzbunjivača

„Ono što je osnovno, to je da vlast bila u obavezi da proveri podatke koje je iznosio Obradović. Drugo, tvrdi se da on pet godina iznosi, špijunira, a reagovalo se tek sad kada je izneo podatke koji se tiču nekog ministra. Pa čemu služe službe, zašto ga prate pet godina, zašto ga puštaju da pet godina iznosi podatke. I gle čuda – kada iznese podatke o ministru, on se hapsi“, izjavio je Janjić u Novom danu.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je, povodom tvrdnji da je umešan u trgovinu oružjem, rekao da neće biti predsednik ako mu nađu da je „prodao jedan metak bilo kojoj firmi i zaradio jedan dinar“.

Janjić kaže da vlast treba da odgovori na potpuno opravdanja pitanja medija o recimo, poslovanju firme GIM, o tome kako je uvećala svoj profit nekoliko hiljada puta i umešanosti oca jednog ministra.

„Umesto toga, imamo odgovor da ‘nismo prodali nijedan metak’. Nije reč o tome…I to je posledica potpunog nedostatka razmene mišljenja, slobodne razmena stavova, nego je sve spinovanje. Vi hoćete da otklonite krivicu i to spinujete. I to činite preko mejnstrim medija. Oko 80 posto gledalaca nije ni znalo ko je Aleksandar Obradović, sada su saznali, ali kroz prizmu i gledanje vlasti o tome“, rekao je Janjić.

Argument vlasti da Aleksandar Obradović nije uzbunjivač niti to može da bude zato što svoje sumnje o korupciji nije prijavio nadležnom tužilaštvu, već je te informacije prosledio medijima, Janjić vidi kao „pokaznu vežbu“.

„Uvek su to pokazne vežbe, zavisno od kapaciteta društva da se nosi s korupcijom, da nameće vlasti da se bave kontrolom…Kod nas je danas najgore u poslednjih 15 godina, jer se situacija pretvorila u sistematsko etiketiranje ljudi, u čemu učestvuju mediji i najviši državni funkcioneri. To etiketiranje je 1990-tih godina možda bilo opasnije, jer su bile ratne godine, ali evo i danas se gube glave, Oliver Ivanović je ubijen. Mi ne znamo ko ga je ubio, ali znamo da je vođenja kampanja u kojoj je nazivan izdajnikom“, smatra Janjić.

Gost N1 kaže i da navodi da Obradović nije uzbunjivač nije tačno. „Dobili smo tumačenje iz Transparentnosti Srbije. Bitno je kakvi podaci izlaze, bitno je da se proveravaju, a ne kome ćeš ih prijaviti“, navodi Janjić.

Ceo tekst pročitajte na sajtu N1.

Tagovi

Povezani tekstovi