Kako dodaje, to su učinili uoči tako osetljivog momenta kao što je dodela pete televizijske nacionalne frekvencije. Simptomatično je, ističe Tepić, u tom smislu i da Savet REM-a nije samovoljno obustavio rad kada su dodeljivali prve četiri frekvencije i to opet televizijama koje su dokazano kršile zakon i radile kao megafon vlasti, već tek sada, na taj način blokirajući direktno, svesno i namerno proces dodele poslednje nacionalne TV frekvencije.
“Stoga ćemo predložiti kolegama iz opozicije da pokrenemo u Narodnoj skupštini i zvanični zahtev za smenu članova Saveta REM-a, za koji je potrebno 20 narodnih poslanika. U skladu sa Zakonom o elektronskim medijima koji propisuje rad REM-a, odnosno članom 16. propisano je da „Narodna skupština može, na predlog najmanje 20 narodnih poslanika, razrešiti člana Saveta ako se utvrdi da je nesavesno i nepravilno radio, odnosno ako postoje razlozi za nedostojnost i ako zanemaruje i nesavesno ispunjava svoje obaveze što može dovesti do većih smetnji u radu Regulatora“, navodi Tepić.
Kako kaže, pošto je apsolutno jasno da su stupanjem u štrajk članovi REM-a postupili nedostojno, zanemarili svoje dužnosti uz nesavestan rad, stekli su se uslovi za njihovo razrešenje.
“Sigurna sam da će mnogo više od 20 narodnih poslanika potpisati ovakvu inicijativu”, zaključuje Tepić.