Insitut za političko umrežavanje je juče pokrenuo peticiju za „odbranu ugleda predsednika Srbije od medijskog rata, koji protiv njega vode političke i interesne grupe u zemlji i okruženju i mediji pod njihovom kontrolom“, a među potpisnicima se trenutno nalazi preko 350 osoba.
„Postavljamo pitanje kako je moguće da se član Saveta REM-a koga obavezuje Zakon o elektronskim medijima i Kodeks ponašanja članova Saveta REM-a našao na zajedničkoj listi u društvu opskurnih likova i da zajedno sa njima učestvuje u pokušaju povezivanja nezavisnih medija sa kriminalom i rušenjem ustavnog poretka Srbije“, navodi se u saopštenju.
Ovaj pokret je postavio i pitanje kako je moguće da u jeku pregovora sa evroparlamentarcima o poboljšanju uslova za funkcionisanje političkog sistema u Srbiji Vukašinović „dopusti sebi da se na najgrublji način politički javno opredeli i tako spašavajući Vučićev ugled najteže povredi već ozbiljno narušeni ugled REM-a“.
Pokret je upitao i kako je moguće da je organizator i inicijator peticije Aleksandar Đurđev, za kog su naveli da je „poznat po najgrubljim napadima na novinare“.
Đurđev je predsednik Instituta za političko umrežavanje i bivši oštri kritičar Srpske napredne stranke, a danas pokrajinski poslanik iste te partije.
Pokret je podsetio da je postao poznat kada je kao odbornik u Skupštini grada Novog Sada „napao i ponižavao konobara u Skupštini“ kog je optužio da je „pokušao da ga otruje“.
O ovom slučaju je tada pisala novinarka Ana Lalić koju je Đurđev zbog toga optužio da je „agent hrvatske obaveštajne službe“.