„Planiramo li budućnost Srbije?“

Javnu raspravu „Planiramo li budućnost Srbije?“ Istraživački forum Evropskog pokreta u Srbiji organizuje povodom predstavljanja istraživačkog izveštaja (eng. research raport), pod nazivom „Unapređenje sistema strateškog i operativnog planiranja u Srbiji“, autora Ognjena Mirića.

Strateško i operativno planiranje države se temelji na sposobnosti „centra Vlade“ da misli unapred i da se aktivno pripremi za očekivani scenario u budućnosti, kao i resornih ministarstava i drugih državnih organa da stratešku viziju pretvore u sprovodljive programe i projekte.

U momentu formiranja nove Vlade Republike Srbije, Evropski pokret u Srbiji nastoji da ukaže na nedostatke dosadašnjeg sistema strateškog i operativnog planiranja u Srbiji i kroz konkretan predlog javne praktične politike doprinese njihovom poboljšanju.

Sprovođenje preporuka iz ovog rada omogućilo bi Vladi Republike Srbije da unapredi način donošenja odluka, kao i rad državnih organa koji čine „centar Vlade“: Generalni sekretarijat, Ministarstvo finansija, Republički sekretarijat za zakonodavstvo i Kancelarija za evropske integracije, kao i resornih ministarstava, a sve u cilju postizanja rezultata sa većim efektima u okolnostima ograničenih finansijskih sredstava.

Javna rasprava
Istraživačkog foruma Evropskog pokreta u Srbiji

Govore:

Moderator: Ivan Knežević, zamenik generalnog sekretara Evropskog pokreta u Srbiji

Simultani prevod

Istraživački forum predstavlja programsko telo Evropskog pokreta u Srbiji u okviru koga se sprovode sveobuhvatna i dubinska istraživanja i analize aktuelne situacije u procesu reformi, odnosno pišu i predstavljaju alternativni predlozi za javnu praktičnu politiku za efikasniju i efektivniju reformu u oblastima relevantnim za proces evropske integracije Srbije.

Tagovi

Povezani tekstovi