„Svi kao društvo, ali i kao profesionalci, treba da nađemo jedan pravi stav i odgovor na kampanje medijskog linča kroz koji prolaze pojedinci, a novinari svih redakcija primaju pretnje“, rekao je on za Insajder.
Po rečima Stamenkovića, odgovor na to treba da nađu i novinari, a u okviru svojih nadležnosti i ljudi koji se bave krivičnim pravom i zaštitom.
On je tako je odgovorio na pitanje da li bilo kakva Radna grupa za bezbednost novinara može da spreči potencijalni napad na nekog novinara dok oni koji su na vlasti, optužuju pojedine novinare da su „strani plaćenici“, ili rade u „tajkunskim medijima“, ili su „izdajnici i politički aktivisti“.
Dodao je da odgovor na kampanje medijskog linča i pretnje novinarima treba da usledi u svim slučajevima jer, kako je naveo, iako ponekad izgleda kao da su ugroženi novinari „samo s jedne strane“, ugroženi su i novinari „s druge strane“ jer, po onome što postoji u pravosudnim predmetima, „novinari iz svih redakcija primaju pretnje“.
Zato, ako „jedna strana smatra da ima više prava da nešto kaže drugoj, to isto važi i za tu drugu stranu“ te je „to mač sa dve strane“, kazao je Stamenković.
„Insajder“ je podsetio na nerešena ubistva novinara i naveo slučaj ubistva novinara Milana Pantića iz 2001. godine u kojem do danas nije završena čak ni istraga.
Stamenković je kazao da je slučaj ubistva Pantića jedan od težih predmeta i rekao da je „mesno nadležno javno tužilaštvo koje je u tom predmetu postupalo, u više navrata izveštavalo više tužilaštvo o svim radnjama koje je preduzelo“.
Ali, „nažalost, te radnje nisu dovele do onog korpusa – broja dokaza koji bi sa sigurnošću mogao da ukazuje na to da su određene osobe izvršile to krivično delo“, objasnio je Stamenković stanje slučaja ubistva novinara Milana Pantića.