Program bez plate

 Kako se navodi u saopštenju dostavljenom medijima, razlozi su izuzetno teška materijalna situacija u kojoj je NTV već duže vreme, kao i više neuspelih pokušaja da se problemi reše. Zarade kasne više od tri meseca, iako časno i profesionalno rade svoj posao.
Zahteva se izmirenje zaostalih dugovanja do 8. novembra, uz kasnije redovnu dinamiku isplate zarada, što, prema ocenama članova štrajkačkog odbora, nije nepremostiv problem za osnivača, Skupštinu grada Niša.
Dalje se navodi da stotinak zaposlenih u ovoj medijskoj kući ima najniže prosečne plate od svih ostalih JP. Plate nisu povećavane već četiri godine, iako je broj radnika smanjen za 15 odsto, dok je budžet za poslednjih pet godina realno manji za 60 odsto.
Štrajkački odbor razgovaraće sa predstavnicima grada i rukovodstvom, a od toga kakav bude ishod, zavisiće dalji potezi. Odbor posebno ističe da televizije mnogo manjih gradova, i manjeg uticaja, od lokalnih samouprava dobijaju duplo više novca, pa se, u odnosu na njihovih 35 miliona dinara, navodi da TV Kragujevac, na primer, dobija duplo više.


Autor: D. St

Tagovi

Povezani tekstovi