Šabić je ocenio da presuda protiv KRIK-a doprinosi sve većoj upotrebi „SLAPP tužbi“, odnosno tužbi koje se podnose sa idejom „zastrašivanja i vršenja pritiska na tužene“.
„Nije slučajno da se naša zemlja našla u najužem izboru za titulu ‘SLAPP zemlja godine’, evropsko ‘priznanje’ za zastrašivanje novinara koje dodeljuje CASE, Koalicija protiv SLAPP-a u Evropi“, naveo je on u saopštenju.
On je istakao da ukoliko ta presuda ne bude ukinuta, pokazaće se da je pravosudje u Srbiji postalo „mehanizam za zastrašivanje neposlušnih“.
„Novinari KRIK-a nisu izneli nikakav vrednosni sud ili ocenu, samo su verno preneli ono što se dogodilo u toku sudskog postupka. Uz to su, profesionalno, pre objavljivanja teksta pokušali da dodju do ministra i dobiju komentar od njega, zbog čega su objavljivanje odložili, ali je on odbio da razgovara sa njima“, naveo je Šabić.
Takodje je rekao da je, iako obrazloženje presude još nije dostupno javnosti, teško zamisliti šta prvostepeni sud može navesti u prilog stavu da su novinari profesionalnim i objektivnim izveštavanjem sa nekog dogadjaja povredili čast i ugled bilo koga, pogotovo javnog funkcionera.