Stupar: Vučić ne sme da ugasi medije poput N1 i Nove zbog mogućih snažnih pritisaka sa Zapada

Izvor:N1

Novinar Slobodan Stupar izjavio je FoNetu da bi predsednik Srbije Aleksandar Vučić odavno „zgazio medije“, ali to ne čini jer mora da održava privid demokratije, navodeći da ga upravo ta obaveza „muči“, ocenivši Vučić ne sme da ugasi medije poput N1 i Nove zbog mogućih snažnih pritisaka sa Zapada „od koga živi“.

 

On je u FoNetovom serijalu razgovora o medijskoj sceni Kiosk istakao da je „prirodan talog svakog društva na vrhu“ i da Vučić stalno „ljulja tu baru da ne bi došla tišina, jer ako se voda umiri, talog prirodno ide dole, a bistra voda“.

 

Prema Stuparevom mišljenju, upravo zbog toga režim stalno fabrikuje događaje, važne vesti, konferencije za novinare i obraćanja, dodavši da je to „jedno muljanje“ kako se „ne bi dozvolilo ljudima da misle“, jer je, kako kaže, „čitav model u tome da se ljudima ne dozvoli da misle, već da budu pod stalnim presingom“.

 

Stupar smatra da je Vučić uspeo zahvaljujući manipulaciji medijima i da se služi Gebelsovim metodama kojima je podlegao čak i „jedan veliki nemački narod“.

 

„Ako su oni podlegli pre 90 godina, zašto mali srpski narod ne bi pristao da ga mesi ovaj mesija“, prokomentarisao je Stupar.

 

On je istakao da sve ukazuje na to da Vučić smatra da je samim dolaskom na vlast stekao pravo da utiče na to ko može da bude novinar, a ko da postavlja „fina pitanja ili uopšte ne bude tu“, ocenivši da je takav odnos „tužan, jer je sve lažno“.

 

„Ja nisam učestvovao u kreiranju Informera i ni jedne od tih televizija, to je Vučić sve smišljao i njegova saradnica Vasiljević… Cveta… nije Cevta, Cveta je supruga Duška Radovića“, rekao je Stupar.

 

On je dodao da je Vučić napravio „hiljade takvih televizija“ koje zapravo nisu mediji, već sredstvo za manipulaciju ljudima.

 

„Ima na tim televizijama poneka španska serija ili ljubavna, ali vrlo jeftina, koje se kupuju na kilo. Sve mi to plaćamo“, zaključio je Stupar.

 

Izvor: N1

Tagovi

Povezani tekstovi