Subvencije investitorima – svrsishodna državna pomoć ili promocija

Transparentnost Srbija sprovela je istraživanje „Subvencije investitorima – svrsishodna državna pomoć ili promocija“ u okviru kojeg je analizirala sistem državne pomoći, sistem subvencija (u skladu sa Zakonom o ulaganjima), praksu Komisije za kontrolu državne pomoći i dvadesetak konkretnih slučajeva državne pomoći, sa stanovišta transparentnosti, ispunjavanja ciljeva i namene subvencija, izveštavanja i kontrole.
Reč je o svojevrsnom nastavku istraživanja iz 2015. godine (https://goo.gl/RgMZOu), koje je pobudilo veliko interesovanje za ovu oblast. U okviru analize dat je i pregled važećih propisa, kao i izveštavanja medija o temi državne pomoći. Na konferenciiju su pozvani predstavnici ključnih državnih organa koji imaju ovlašćenja u ovoj oblasti.


Konferencija za novinare
Organizacije Transparentnost Srbija

Govore:

Preporuke za unapređenje – Nemanja Nenadić, programski direktor Transparentnosti Srbija

Za dodatne informacije možete se obratiti gđi Miši Bojović na telefon 011/ 303 38 27 ili putem email-a [email protected]

Napomena o podršci: Sprovođenje projekta u okviru kojeg je nastalo istraživanje je podržala Fondacija za otvoreno društvo Srbije. Svi izloženi stavovi i mišljenja pripadaju organizaciji Transparentnost Srbija i ne moraju odražavati mišljenja i stavove Fondacije za otvoreno društvo.

Tagovi

Povezani tekstovi