Zbog nepoštovanja kupoprodajnog ugovora, krajem oktobra prošle godine raskinuta je privatizacija, ali se od tada za zaposlene nije mnogo toga promenilo. Zdravstvene knjižice su im i dalje neoverene, a umesto plata imaju samo obećanja novog rukovodstva.
Državi je trebalo puna dva meseca da imenuje zastupnika kapitala koji će preuzeti kormilo u najstarijem kragujevačkom nedeljniku. Međutim, to nije pomerilo stvari sa mrtve tačke.
U kancelarijama „Svetlosti“ novo rukovodstvo čekalo je još jedno neprijatno iznenađenje. Većina, kako tvrde, vitalne opreme, odneta je iz prostorija, a čitav slučaj prijavljen je kragujevačkoj policiji.
To što osnovna sredstva za rad gotovo da i ne postoje ne brine novog v.d. direktora Đorđa Đorđevića. Kao svoj kvalitet ističe to što je 14 godina proveo u ovom nedeljniku, ali ne krije ni da je član vladajuće Zajedno za Šumadiju.
U sindikatu „Svetlosti“ navode da će, iako nijedan njihov zahtev nije ispunjen, uskoro doneti odluku o prekidu štrajka. To će, kako kažu, biti znak dobre volje.
Prema obećanjima novog rukovodstva, zaposleni bi trebalo da u februaru prime prvu platu. Ona će biti minimalna, dok, kako kažu nadležni, ne počnu da zarađuju.
Uz plate, biće im povezan radni staž i overene knjižice, a kada će se na kioscima naći novi broj „Svetlosti“ za sada nije poznato.




