„Vreme“ obeležava 20 godina

Švarm kaže da devedesetih godina nije verovao ni da će izaći sledeći broj “Vremena”, a kamol i da će dočekati 20 godina izlaženja tog nedeljnika.

Ipak, dodaje Švarm za B92, verovao je u “Vreme”.

“Osnovni ciljevi lista nikada se nisu promenili. Ostali ciljevi su bili da radimo jedan kvalitetan, profesionalan, objektivan i nezavisan proizvod. To je bilo onda, to je i danas”, kaže Švarm.

On podseća da je pereiod kada je “Vreme“ počelo da izlazi, bio period vladavine Slobodana Miloševića, ratova, hiperinflacije i još mnogo toga.

Ipak, kaže Švarm, danas nije tako. “Mnogo je bolje i u skladu sa tim prilagođava se i uređivačka politika nedeljnika.”

Najteži trenuci novinarima “Vremena” predstavljaju prerane i tragične smrti prijatelja i kolega, kao i napadi na njih, rekao je urednik „Vremena“.

“Kao najsvetliji trenuci u životu jednog nedeljnika je naše držanje kada su bili neki veliki događaji i kada su u pitanju ekskluzivne priče koje smo mi imali, a toga je bilo mnogo”, kaže Švarm.

Tagovi

Povezani tekstovi