Besplatan onlajn kurs: Kako da novinari ostanu bezbedni prilikom praćenja protesta

Izvor: BY THOMSON FOUNDATION
Izvor: BY THOMSON FOUNDATION

„Praćenje protesta je postalo najopasniji posao u novinarstvu.” (Columbia Journalism review, jesen 2017)

 

Počelo je kao miran protest protiv najavljenog policijskog časa u sred širenja korona virusa 8. avgusta 2020. Protest se vrlo brzo pretvorio u nešto sasvim drugačije, sa demonstrantima koji su zapalili Skupštinu grada, dok je policija bacala suzavac a novinari stajali u sredini. To može da vam se dogodi sutra, kada budete otišli na posao.

 

Praćenje protesta koji lako mogu da postanu nasilni može da vas zatekne neoprezne i nespremne. To ugrožava kvalitet vašeg rada, ali najvažnije – vašu sigurnost. Namera ovog kursa je da vam pomogne da naučite kako da se pravilno pripremite i da budete spremni za sve scenarije.

 

U poslednjim godinama situacija se pogoršala, ne samo u SAD već i širom sveta.

 

Ukoliko bacimo pogled na proteklu godinu, na Balkanu možemo da vidimo slične obrasce. Protesti protiv vlade u Srbiji, Crnoj Gori, Albaniji, protesti u Skoplju protiv sporazuma sa Grčkom i novog imena države. Mnogi od njih su postali nasilni i novinari su često bili meta napada ili usputna žrtva.

 

Uz pomoć snažnog tima stručnjaka, naučićete kako da izbegnete opasnosti pomoću dobrog planiranja, primenom praktičnih saveta na protestima i postupcima u odnosu na moguće posledice.

 

Koliko je vremena potrebno da se završi kurs?

 

Ovaj kurs možete da završite za 4 sata – odjednom ili tokom više sesija.

 

više o kursu na linku:  https://www.journalismnow.org/courses/zapadni-balkan-kako-da-novinari-ostanu-bezbedni-prilikom-pracenja-protesta

Tagovi

Povezani tekstovi