[box align=’box-center’ id=’8183′]
Više puta je rukovodstvo opštine Vrbas imalo sastanke u Pokrajinskom sekretarijatu za kulturu i informisanje kao i u Ministarstvu kulture kako bi našli najbolje moguće rešenje za ovaj problem.
Iz Agencije za privatizaciju je javljeno da za JP „ Informisanje“ neće biti raspisan javni poziv za prodaju zato što je dug preduzeća veći od vrednosti procenjenog kapitala tako da je jedino rešenje bilo da se određeni broj zaposlenih, koji su se izjasnili da neće da uđu u Program rešavanja tehnološkog viška, prebaci u Javno Preduzeće „ Standard“ jer je ovo preduzeće, napominjemo, u obavezi da ima PR službu na osnovu ugovora sa „Setekom“.
Zaposleni koji pređu u drugo Javno Preduzeće će raditi kao PR služba za sva Javna Preduzeća u opštini Vrbas i radiće na poslovima marketinga, u okviru Sektora za marketing, moraće sami sebi da zarađuju platu, to jest da ostvaruju prihode.
Radio i TV program se neće emitovati, nakon gašenja Javnog Preduzeća za informisanje ono automatski gubi dozvolu za emitovanje TV programa tako da nema govora o kršenju zakona.
Ključni kriterijumi za prelazak zaposlenih u Javno Komunalno Preduzeće „Standard“ bili su stručnost i profesionalna posvećenost radu, a ne stranačka pripadnost.
Rukovodstvo opštine Vrbas je vođeno namerom da deo zaposlenih koji se nisu izjasnili za Program bude raspoređen u JKP „Standard“ i da svojim radom i zalaganjem doprinese boljem funkcionisanju istog. Moguće je da bi pojedinci bili zadovoljni da svi zaposleni iz JP za informisanje ostanu bez posla u trenutku kad je na snazi Uredba o zabrani zapošljavanja. Nameće se novo pitanje… Zašto Udruženja novinara nisu reagovala, a znali su da će se mediji čiji je osnivač lokalna samouprava ugasiti? Naprotiv, prvi su podržali donošenje tih Zakona.
Opština Vrbas