Ocenivši da je država pasivna, a da rukovodstvo i UO RTS neadekvatno reaguju na situaciju, Miklja je rekao da je Savet za radiodifuziju najvatreniji pobornik gašenja 3K, i da se stavlja u službu privatnih interesa.
– Sve vreme se upinju da dokažu da po zakonu ne možemo postojati. Čak i da je sve to tačno, trebalo je da nešto učine, jer im je zadatak da zaštite državnu imovinu. Savet smatra da je bolje da strana mreža plati samo 700.000 evra za dozvolu, a da 10 miliona evra počasti nekoga – rekao je Miklja, dodajući da bi „neki državni organ trebalo da ispita vrlo čudnu ulogu i ponašanje nekih ljudi iz Saveta“.
Ta televizija je još 2002. godine, bila izdvojena iz RTS-ovog sistema i pripremljena za prodaju. Prema Mikljinim rečima, dolaskom novog rukovodstva i Aleksandra Tijanića, 3K je vraćena u sastav RTS, a potom, kada se uvidelo da tako ne može po zakonu, cela stvar vraćena je u „rikverc“, odlukom UO da se 3K ponovo izdvoji.
– Vlada Srbije donela je, prošlog septembra, odluku o našem izdvajanju i njom je 3K mogao biti spasen. Zato zameramo generalnom direktoru što tu odluku nije sproveo u delo – kazao je glavni i odgovorni urednik 3K.
NA konferenciji, kojoj su prisustvovali i novinari 3K, rečeno je da će neko, kad tad, morati da podnese račun za 3K. Ta televizija zaradi RTS-u mesečno oko 150.000 evra, rekao je Dragan Pešikan, okrivivši za njeno gašenje Aleksandra Tijanića, jer je „njegovim dolaskom prestalo investiranje u 3K, koji je 2001. godine, po gledanosti, bio treća TV“.
U Hrvatskoj je Treći kanal državne televizije prodat za 20 miliona evra, uz obavezu da kupac investira još 10 miliona.