Prijava će, kako je saopšteno, biti podneta zbog krivičnog delasprečavanje štampanja i rasturanja štampanih stvari i emitovanje programa.
Ta medijska kuća najoštrije je protestovala povodom tog napada koji se dogodio kada je ekipa televizije pokušavala da snimi skup ispred bolnice u kojoj se nalazi privatna mrtvačnica u koju je u sredu smešteno Miloševićevo telo.
U saopštenju se navodi i da „od trenutka kada je B92 prva u svetu objavila vest o smrti Slobodana Miloševića“, ne prestaju pretnje usmerene ka toj medijskoj kući.
„Preti se napadima na zgradu B92, njenim paljenjem i postavljanjem bombi, preti se likvidacijom čelnih ljudi naše kuće“, navodi se u saopštenju.
Dodaje se da je B92 donela zbog toga odluku o pojačavanju obezbedenja zgrade i „svojih najugroženijih ljudi“.
„Policija je obaveštavana o pretnjama i još od subote obezbeđuje zgradu na krajnje profesionalan način“, navodi se u saopštenju.
Navedeno je i da je u sredu novinara B92 Petra Gajića i snimatelja Spasu Dakića fizički napala veća grupa Miloševićevih pristalica, „vređajući ih i psujući, dok su pokušavali da snime skup ispred bolnice“.
Ističe se da je čitav tok napada snimljen, a da je policija intervenisala razdvojivši napadače od televizijske ekipe, ali da izgrednike nije legitimisala ili privela.
„Verujemo u slobodu izražavanja koja nužno obuhvata i slobodu prikupljanja vesti, a koja je u Srbiji zajamčena najvišim pravnim aktima. Od državnih organa zahtevamo da obezbede vladavinu prava i red na ulicama Srbije, slobodan rad novinara i poštovanje njihovih prava da prikupljaju i objavljuju informacije o svemu onome o čemu javnost ima pravo da zna“, dodaje RTV B92.
Ta medijska kuća pozvala je novinarske i medijske asocijacije, kao i celokupnu demokratsku javnost da osude svaki slučaj napada na novinare u vršenju njihove profesije i svaki pokušaj gušenja slobode izražavanja.