Anastasijević dobio policijsku zaštitu

On je rekao da je prepustio MUP-u da odluči kakva je zaštita potrebna. Anastasijević kaže da ni pet dana nakon što je pokušano njegovo ubistvo, ni policija ni on sam nemaju podatke o napadaču, ali da i dalje radi kao da se ništa nije dogodilo.
– Ako ovo što se desilo meni i porodici posluži kao kalatalizator da Srbija postane normalnija i pristojnija zemlja, onda su razbijen prozor i nešto pretrpljenog straha, mala cena za to – izjavio je za „Blic“ Anastasijević.
On je dodao da bi voleo da njegov slučaj posluži kao povod da Srbija kao društvo pošalje jasnu poruku da se političko nasilje u ovoj zemlji, bez obzira na to protiv koga je upereno, od sada više neće tolerisati.
Povodom ovog, ali i drugih napada na novinare, studenti novinarstva Filozofskog fakulteta u Novom Sadu juče su protestovali.
– Nismo zadovoljni načinom na koji se tretiraju novinari. Svrha novinarskog posla je istinito informisanje javnosti i zbog toga niko ne sme biti fizički ugrožen. Mi ćemo jednog dana raditi taj posao i ne želimo da dođemo u situaciju da ne možemo da saopštimo istinu – kaže za „Blic“ studentkinja Branislava Lovre, koja je među organizatorima protesta.
Oko 100 studenata, zajedno sa profesorima, prošetalo se Dunavskom i Zmaj Jovinom ulicom noseći transparent „Zar je ovo sloboda govora?“. Sve vreme preko usta su imali zalepljen crni flaster, a usput su prolaznicima delili letke sa porukom: „Ne okreći glavu s flasterom na ustima, odlepi i pričaj bez straha!“. Na poleđini letka ispisana su imena Slavka Ćuruvije, Dade Vujasinović, Milana Pantića, Željka Bodrožića, Dinka Gruhonjića i Dejana Anastasijevića.


S.S-T.N.Đ.

Tagovi

Povezani tekstovi