Bodrožić:RTS-om treba da se bave nadležni organi, a ne tabloidi

Željko Bodrožić, Snima ekrana N1
Željko Bodrožić, Snima ekrana N1

Naprednjaci su počeli međusobno da se glođu, čini mi se kao da je kraj, izjavio je u Novom danu TV N1 predsednik Nezavisnog udruženja novinara Srbije (NUNS) Željko Bodrožić.

 

Bodrožić je, komentarišući dešavanja u RTS-u i otkrivene zloupotrebe na javnom servisu, rekao da se to odavno dešava, ali da je to nešto čime bi trebalo da se bave nadležni organi, a ne tabloidi.

 

„Mora prvo da se prestane hajka, ne mogu ovi iz tabloida, Vučićević iz Informera i Mitrović sa Pinka da ih osuđuju. To je nedopustivo, ali to je manir ove vlasti već deset godina – nema istrage, nema sudskog epiloga, nego su ti ljudi provučeni kroz blato zbog neke namere“, kazao je.

 

A namera je, prema njegovoj oceni, da RTS bude još verniji režimu.

 

„Manji je problem kad neko ukrade pare, od ovoga što se radi na ispiranju mozga generacijama“, poručio je predsednik NUNS-a i dodao kako smo mogli videti da su novinari na iranskoj televiziji rekli „neću više“, na beloruskoj televiziji rekli „neću više“, na ruskoj televiziji usred rata rekli „neću više“, samo na RTS-u ne.

 

„Na kraju će se svi dokazaviti ko više voli Vučića. Ako ostane Bujošević, gledaće da se još manje zamera svom predsedniku, ako dođe neko drugi, taj će već imati Bujoševićevo iskustvo, i u startu pokazati šta i kako treba da radi“, uveren je Bodrožić.

 

Taj model poslovanja koji se primenjuje na RTS-u, da se za veliki novac angažuju spoljne produkcije, specijalitet je naprednjaka, rekao je gost Novog dana ističući kako npr. javna preduzeća na lokalnom nivou isto tako rade sa nekim spoljnim agencijama i privatnicima, i na taj način izvlače pare.

 

Dodao je kako se, međutim, isti ti naprednjaci na lokalnom nivou međusobno glođu, a sukobi u vladajućoj stranci sve su vidljiviji.

 

„Čini mi se kao da je kraj. Tako sam gledao SPS-ovce krajem 90-ih, tako su demokrate 2012. između sebe izgubile poverenje, i doturale informacije tabloidima, puštajući jedni o drugima abere o malverzacijama i korupciji“, podsetio je Bodrožić koji u tom kontekstu vidi i najavu bivše ministarke Zorane Mihajlović da će tužiti tabloid „Srpski telegraf“.

 

Pritom je, dodao je on, rat u Ukrajini ubrzao stvari, paradigme su se promenile, i došlo je konačno vreme da predsednik SNS-a i Srbije kaže na kojoj je strani.

 

Kazao je da jeste primetno da se narativ o Rusiji menja u provladinim medijima, ali i istakao da kult ličnosti Vladimira Putina u Srbiji nije građen dve-tri godine unazad, pa se može tako lako urušiti.

 

Tadićeva izjava o atentatu na Đinđića – namera da se Vučić prikaže ugroženim

 

Upitan o tvrdnjama bivšeg predsednika Borisa Tadića da su mu 2003. godine, nekoliko nedelja uoči ubistva Zorana Đinđića, u Stejt departmentu prenete ozbiljne pretnje tadašnjem premijeru, jer je tražio da se kosovsko pitanje revidira, Bodrožić je rekao da je zaprepašćen tom izjavom.

 

„Dvadeset godina je prošlo, bio je predsednik, imao je službe, što to nije rešio“, upitao je gost Novog dana.

 

Ocenio je da iza Tadićeve izjave zapravo stoji motiv da se Vučić predstavi kao reformator i neko ko je u istoj opasnosti kao što je bio Đinđić.

Tagovi

Povezani tekstovi