Profesor prava Vladimir Vodinelić ocenio je da nezavisno medijsko telo, Savet Republičke radiodifuzne agencije, „nije u stanju da se potčini Zakonu o radiodifuziji“. Kao argument je naveo da je Savet RRA izradio nacrt izmene ovog zakona koji sadrži 44 člana, a sam Zakon broji 130. „Iz tog odnosa se jasno vidi da Savet hoće da ga promeni prema sebi „, napomenuo je Vodinelić.
Novinar Nebojša Spaić izjavio je da je ipak bolji „bilo koji Cekić nego ministar“, aludirajući na sukob predsednika Saveta RRA Nenada Cekića i ministra za kulturu u čijoj nadležnosti su i mediji, Dragana Kojadinovića, povodom konkursa za dodelu frekvencija.
Aleksandar Lazarević, predsednik Odbora za kulturu i informisanje parlamenta Srbije, naglasio je da pomenuti nacrt nije stigao u skupštinsku proceduru. On je izrazio očekivanje da će te izmene biti popravljene tokom javne rasprave.
– Odluke Saveta RRS su autohtone, a ako je bilo grešaka o njegovom radu o tome će odlučiti sud… Nije naša ingerencija da menjamo Savet RRA i ističem da je ovo prvi put da u Srbiji imamo nezavisni medijski organ koji štiti zakon. Lično mislim da je BK televizija ugašena na loš način koji nas sve podseća na ono protiv čega smo se borili u prethodnim vremenima – kaže Lazarević.
Govoreći o primeni Zakona o informisanju i Zakona o oglašavanju, Vodinelić je ukazao na to da je potrebno obezbediti instrumente nadzora za njihovu primenu. On je istakao i da Ministarstvo kulture nije u stanju da obavlja nadzor kada je, na primer, reč o nepoštovanju propisa o pornografskim sadržajima u štampi.
Dejan Milenković iz Komiteta pravnika za ljudska prava je ocenio da je jedino nezavisno telo koje dobro radi u Srbiji institucija poverenika za dostupnost od javnog značaja, odnosno poverenik Rodoljub Šabić.
J. L.