Cekić doveden da kontroliše B92

Međutim, Cekić se nije pojavio jer je rekao da je bolestan, a Cvetković je bio veoma neprijatan. Rekao nam je da im ne pada na pamet da vrate Indeks univerzitetima jer je to privatno vlasništvo. Ali treba napomenuti da Radio Indeks nije stvoren da bi zarađivao novac – rekla je za Glas Milena Dragićević Šešić.

Za vreme Miloševićevog režima i Šešeljevog zakona o informisanju, kako ona kaže, univerziteti se nisu mešali u rad Radio Indeksa jer su videli da tako novinari imaju veću slobodu i mogućnost da rade što bolje.


– Ubrzo je Indeks prodat trećoj osobi, ne znamo ni kome, niti za koliko novca. Nedugo posle toga, otišli su svi iz tog radija, a da nismo videli dokumenta o privatizaciji, niti su nas išta pitali. Sve što su univerziteti mogli da urade u to vreme, bilo je da se ne mešaju. Smatram da je privatizacija bila jedino moguće rešenje da bi radio opstao u vreme Miloševića, ali smetalo nam je to što, posle promena, nije vraćen onome ko je bio pravi vlasnik. Univerzitet u Beogradu nije hteo da vodi spor, tako da je odustao i Univerzitet umetnosti – objašnjava ona.


Šešićeva je istakla da joj je u razgovoru sa nekim ministrima u bivšoj Vladi Srbije rečeno da je imenovanje bivših članova radio Indeksa u Radiodifuznu agenciju „bilo neminovno kako bi se kontrolisao Radio B92, koji je uvek kritički nastrojen prema Vladi Srbije“.


– Smatrali su da će Cekić uspeti da drži B92 pod kontrolom. Meni je najmanje bilo simpatično kada su se povukla dva člana RRA, pa je izlobirano da Univerzitet u Beogradu povuče svoj prethodni predlog i drugi put predloži Svetozara Stojanovića. Nije primerno da ljudi koji dolaze iz iste ideološko-političke opcije, u ovom slučaju Radio Indeksa, primenjuju zakon. Duh zakona ovde nije poštovan – zaključila je Milena Dragićević-Šešić.


M.J.

Tagovi

Povezani tekstovi