Ne dozvoljava da je obeshrabri ćutanje institucija i pojedinaca kada nešto otkrije, veruje u istraživačko novinarstvo.
Baš takvu, ćutljivu i hrabru novinarku Draganu Pećo, kako su je prilikom jedne od brojnih dodela nagrada nazvale kolege novinari, šira javnost zapazila je kada je objavljena „Baza imovine političara“ a dobro upamtila prilikom objavljivanja tekstova o ministru zdravlja Zlatiboru Lončaru i njegovim vezama sa Zemunskim klanom.
Nagrađivana novinarka redakcije KRIK, novinarske mreže posvećene istraživanju kriminala i korupcije, ovogodišnji je laureat nagrade za etiku i hrabrost „Dušan Bogavac“, koju dodeljuju Nezavisno udruženje novinara Srbije i Fondacija „Dušan Bogavac“.
Zaslužila ju je hrabrim i etičkim angažmanom u svojim novinarskim istraživanjima, boreći se za slobodu javne reči u jednom nedemokratskom društvu i zarobljenoj državi.
Dragana je, sem toga, nagrađena i od Fondacije „Katarina Preradović“ za ispunjavanje visokih profesionalnih i etičkih standarda, profesionalni integritet i izuzetnost.
Čime se bavi možda najbolje opisuju nagrade koje dobija, na spisku priznanja uz Draganino ime stoji da je dobitnica međunarodne nagrade za izuzetne zasluge u istraživačkom novinarstvu u 2018. godini koju dodeljuju „Medijska organizacija jugoistočne Evrope (SEEMO)“ i „Centralnoevropska inicijativa (CEI)“, Nagrade Evropske unije za najbolju istraživačku priču u Srbiji u 2019. godini, tri nacionalne Nagrade za izuzetnost u istraživačkom novinarstvu koju dodedeljuje NUNS i Američka ambasada 2011, 2014. i 2016.
Dragana Pećo rođena je i odrasla u Perlezu, gde je kao dete svirala tamburicu a i danas svraća u rodni kraj, gde uživa u prirodi i vožnji bicikla.
Nakon gimnazije u Zrenjaninu, u Beogradu je završila studije novinarstva na Fakultetu političkih nauka, nakon čega kreće njena karijera istraživačkog novinara.
Radila je u Centru za istraživačko novinarstvo Srbije (CINS), a od 2015. pridružila se redakciji KRIK-a. Jednom prilikom, u razgovoru za medije, izjavila je da želi da veruje da ćemo jednog dana biti bolje društvo i lepše mesto za život.