Prema dokumentaciji, u RATEL-u je zaposlen veliki broj bivših radnika Saveznog ministarstva saobraćaja i veza, odnosno telekomunikacija i Ministarstva za kapitalne investicije. Oni su svojim radom učestvovali u stvaranju nezakonja u oblasti radiodifuzije, pa sada UO RATEL-a koristi iste ljude da srede haos koji su sami napravili.
Da nastavljaju sa istim radom pokazuje i to što za već jasno propisane uslove za svaku televizijsku i radio stanicu u članu 82 stav 2 Zakona o telekomunikacijama: frekvencija (kanal), lokacija stanice, koordinate, nadmorska visina i visina antene iznad tla u metrima, polarizacija, efektivna izračena snaga, azimut zračenja u stepenima, traže izradu obimne dodatne tehničke dokumentacije…
Na ovaj način povećavaju troškove emiterima, a prihod ostvaruju njihove prijateljske firme koje se bave ovim projektovanjem.
Na ovaj način članovi UO RATEL-a legalizuju bezakonje u oblasti radiodifuzije, a to rade jer vraćaju dugove onima koji su ih predložili na te funkcije. Mada i oni sami nisu ispunjavali zakonske uslove kad su birani na mesta u UO. Predsednik i članovi UO RATEL-a Jovan Radunović, Grozdan Petrović, Zoran Arsić, Milenko Ostojić i Vlade Milićević nisu ispunjavali uslove iz člana 11 stav 3 Zakona o telekomunikacijama, jer nisu imali stručna znanja i iskustva koja su od značaja za obavljanje poslova iz nadležnosti RATEL-a. Međutim, svi su dali izjavu kojom su prevarili Ministarstvo za kapitalne investicije: „Izjavljujem pod moralnom, materijalnom i krivičnom odgovornošću da ne postoje nikakve smetnje u smislu Zakona o telekomunikacijama i drugih pozitivnih propisa, za prihvatanje kandidature za člana UO Republičke agencije za telekomunikacije.“
Zbog navedenog prekršaja zakona, Udruženje za zaštitu prava korisnika telekomunikacionih, informaciono-komunikacionih, televizijskih i radio usluga „TELEKOBRA“ 14. juna 2005. godine podnelo je tužbu Vrhovnom sudu Srbije i tražilo poništenje odluke Skupštine Republike Srbije o izboru ovih osoba za predsednika i članove UO RATEL-a.
To udruženje je tražilo da Sud donese privremenu meru kojom se obustavlja izvršenje navedene odluke do konačne odluke Suda, jer posledice mogu biti neprocenjive. I pored četiri pismene intervencije kod predsednika ovog suda Vide Petrović-Škero, do danas nije doneta odluka o privremenoj meri ili odbacivanju predloga za donošenje privremene mere.
Tihomir Živanović-Milan Lađević, nastaviće se