Neizvesno oko Zakona o informisanju

„Kao predsednica Skupštine, smatram da je dobro što se takav zakon našao u proceduri, ali je pitanje kako će poslanici oceniti tekst zakona“, rekla je Đukić Dejanović za Blic.
Ona je rekla da će, kao i njena stranka – Socijalistička partija Srbije, prilikom glasanja o tom zakonu u parlamentu biti uzdržana.
„Stav moje partije je da nećemo glasati“, ponovila je Đukić Dejanović.
Ona je ocenila da je najava poslanika G17 da neće podržati preostalih 23 zakona ako ne prođe zakon o informisanju, „politički problem koji nema veze sa parlamentarizmom, to jest nije parlamentarni problem“.
„Zaista ne bih mogla da procenjujem kakvo će na kraju biti glasanje, ali mogu da kažem da je to jedan od zakona za koji će biti dosta kritično kako će proći. Poslanici su granično podeljeni za i protiv“, rekla je Đukić-Dejanović.

Bradić: Zakon ne krši etičke norme

Ministar kulture Nebojša Bradić rekao je da prilikom izrade Predloga zakona o izmenama i dopunama Zakona o javnom informisanju nisu prekršene zakonske i etičke norme i demokratski principi.
Bradić je za list „Danas“, rekao da predlog zakona nije donet „na netransparentan način“, već po hitnom postupku.
„U tom smislu, nema nikakvog kršenja ni zakonskih ni etičkih normi, ali ni demokratskih principa“, rekao je on.
Dodao je da je Ministarstvo kulture u izradi definitivnog teksta Predloga zakona o izmenama i dopunama Zakona o javnom informisanju uvažilo neke primede Asocijacije medija, ANEM-a i novinarskih udruženja.
„Nepojmljivo mi je i da neko ozbiljno misli da Ministarstvo kulture i medija, sa jedne strane, čini napore na uspostavljanju što boljih međunarodnih veza i odnosa sa Evropom, a da sa druge strane gazi osnovne civilizacijske tekovine koje je ona ustanovila“, rekao je Bradić.
On je dodao da je neprimereno porediti medijsku scenu u Srbiji „sa onom u pojedinim evropskim zemljama, u kojima je veći stepen poštovanja etičkih standarda novinarske profesije“.

Tagovi

Povezani tekstovi