Novinarka maltretirana zbog fotografisanja

Prvi do ulaznih vrata stigli su već oko pet časova, a juče je red bio dugačak do raskrsnice sa Ulicom Braće Jovandić. Dok je razgovarala s pokislim, očajnim, rezigniranim ljudima iz zgrade je izašao policajac, prišao joj, bez pitanja i eventualnog upozorenja, pred ljudima koji su čekali na ulici, povukao za rukav, uvukao u zgradu, legitimisao je i grubo zahtevao da obriše sve snimljene fotografije. Dežurni policajac je pozvao i nadređenog da bi se zajedno uverili da nije ostala neka fotografija na kojoj se vide kako ljudi po kiši čekaju u redu! Policajci su rekli da je za fotografisanje potreban poseban zahtev, iako su fotografije napravljene na ulici, na javnom mestu, a ne u zgradi SUP- a! Valja napomenuti da upozorenje i znak da je zabranjeno fotografisanje, razume se, nisu istaknuti ni na jednom mestu u okolini zgrade. Na izradu lične karte čeka se pred šalterom i po nekoliko dana.


Šalteri su otvoreni od sedam do 19 časova, ali se svaki građanin zadrži u proseku dvadesetak minuta, a automat izdaje oko 500 brojeva -tiketa, nemoguće je da svi stignu na red istog dana. „Vešti“ su se pred nosom policije dosetili da pre svih pokupe više rednih brojeva i proda ih onima koji ne žele satima i danima da čekaju.


Pisanje o redovima, gužvama, preprodavanjima brojeva i sličnim prijatnim situacijama u gradu od oko 300.000 stanovnika, međutim, nije poželjno. Fotografisanje, sudeći po jučerašnjem iskustvu novinarke „Dnevnika“, još manje.


M. Marić

Tagovi

Povezani tekstovi