[box align=’box-center’ id=’2462′]
Živote su izgubili Jelica Munitlak (28), šminker, Ksenija Banković (28), video mikser, Darko Stiomenovski (26), tehničar u razmeni, Nebojša Stojanović (27), tehničar u masteru, Dragorad Dragojević (27), radnik obezbeđenja, Dragan Tasić (31), električar, Aleksandar Deletić (31), kamerman, Slaviša Stevanović (32), tehničar, Siniša Medić (32), dizajner programa, Ivan Stukalo (34), tehničar, Dejan Marković (39), radnik obezbeđenja, Milan Joksimović (47), radnik obezbeđenja, Branislav Jovanović (50), tehničar u masteru, Milan Janković (59), precizni mehaničar, Tomislav Mitrović (61), režiser programa i Slobodan Jontić (54), monter.
NUNS smatra da ne smemo zaboraviti da je bomardovanje RTS ozbiljno kršenje međunarodnog humanitarnog prava i ratni zločin koji je počinio NATO. Ta činjenica, medjutim, ne sme da umanji odgovornost ondašnjeg državnog vrha Srbije koji je svojom politikom saodgovoran zbog stradanja radnika RTS.
Iako je za uskraćivanje bezbednosti svojim zaposlenima, osuđen samo tadašnji generalni direktor Radio-televizije Srbije Dragoljub Milanović, NUNS podržava zahteve porodica žrtava da se utvrdi ko je sve znao da će zgrada u Aberdarevoj biti bombardovana i da se odgovorni procesuiraju i kazne.
NUNS se nada da će Vlada Srbije proširiti mandat Komisiji za istraživanje ubistava novinara i na pogibiju radnika RTS. Verujemo da će se i na ovaj način doći do pune istine o svim okolnostima pod kojima su zaposleni u RTS izgubili svoje živote.