NUNS Twitter intervju: Sudbina novinarstva u Srbiji

twitter_bird-10

[box align=’box-center’ id=’1944′]

Formiranje Komisije za istinu o ubistvima novinara uzburkalo je, ali i podelilo stručnu i najširu javnost u Srbiji. Na primedbe da je to posao za tužilaštvo i policiju, Veran Marić, predsednik Komisije odgovara da je reč o važnom cilju koji zaslužuje da mu se posveti deo života, te da je „najjače oružje Komisije javnost, mogućnost da permanentno komuniciramo sa javnošću kroz naše medije i da upozoravamo na svaki mogući pokušaj zloupotrebe i opstrukcije”.

Da li je Komisija samo još jedna manipulacija vlasti ili pravi put za otkrivanje ubica novinara, kakve su perspektive novinarstva u Srbiji i svetu, kako će mediji preživeti sveopštu krizu i još mnogo toga moći ćete da pitate Verana Matića.  

Sreda, 13.02. 2013, od 12 do 13,30 h, na vaša pitanja odgovara Veran Matić, glavni i odgovorni urednik informativnog programa i predsednik borda direktora B92.

Na vaša pitanja Veran Matić odgovaraće preko našeg twitter naloga @nuns_1994.

Pratite nas na #nunsintervju

  • Novinarstvo u svetu i Srbiji danas 
  • Dometi Komisije za istinu o ubistvima novinara 
  • Zaštita slobode medija
  • Ekonomski položaj medija i budućnost medija
  • Novi mediji
  • Mediji i društveni angažman
  • Humanitarne i socijalne akcije

 

[box align=’box-left’ id=’1945′]

Veran Matić rođen je 1962. godine u Šapcu. Studirao svetsku književnost na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Novinarstvom se bavi od 1984. godine, u alternativnim i omladinskim medijima u Beogradu, Zagrebu i Ljubljani. Počeo je karijeru na NTV Studio B, nekadašnjoj beogradskoj nezavisnoj TV stanici. U maju 1989. godine, osnovao je Radio B92, prvu nezavisnu radio stanicu u Srbiji.   

 Matić je sada glavni i odgovorni urednik informativnog programa i predsednik borda direktora B92, predsednik upravnog odbora Fonda B92, vodi Komisiju za istinu o ubistvima novinara u Srbiji. Nosilac je brojnih domaćih i stranih novinarstkih priznanja i nagrada, društvenih priznanja, Ordela Legije časti a proglašen je za jednog od Heroja slobode štampe na globalnom nivou. Vište od tri godine radi  pod policijskom zaštitom 24 sata dnevno zajedno sa koleginicom Brankicom Stanković  (po policijskim procenama o ugroženoj bezbednosti). Punih deset godina obavljao funkciju predsednika Asocijacije nezavisnih elektronskih medija (ANEM) koja trenutno okuplja oko pedeset nezavisnih lokalnih radio i TV stanica širom zemlje.  

 

 

 

 

Tagovi

Povezani tekstovi