O zločinima i saučesništvu

Ona je naglasila da se časopis pojavljuje, „u sredini u kojoj čak i pojmovi kao što su fašizam i antifašizam i dalje predstavljaju predmet političkih relativizacija“.


– Časopis će svakako doprineti obesmišljavanju brojnih vidova poricanja zločina, proizašlih iz nemogućnosti racionalnog dokazivanja nevinostii ukazati na koji način poricanje zločina stvara slepu mržnju i nemionovno onog koji poriče zločin čini saučesnikom u njemu – rekla je Olga Manojlović-Pinter.
Ona je, takođe, naglasila da su među autorima Kofi Anan, Antonio Kaseze, Dragoljub Todorović, Emir Suljagić i drugi, te da časopis donosi i relevantne dokumente o suđenjima za ratne zločine.
Istoričar Vladimir Petrović, jedan od autora, rekao je da će se časopis ubrzo posvetiti različitim inicijativama koje znače suočenje s bliskom prošlošću.
– Jedna od njih je predlog zakona o poricanju genocida, što je svetska tema o kojoj se i dobronamerni ljudi spore. Dakle, ne samo oni koji imaju dobre razloge da poriču zločine. Pokušaćemo da apsorbujemo te debate i da ih prilagodimo onome što je srpsko društvo danas.


 B. Tončić

Tagovi

Povezani tekstovi