Mlađan Dinkić, ministar finansija, preko direktora Uprave javnih prihoda Srbije Vladimira Ilića i njegovih inspektora Republičke uprave javnih prihoda, nastavio je od pre sedam dana započeti teror nad Glasom javnosti i Kurirom. U toku jučerašnjeg dana stigle su nove inspekcijske mobilne ekipe:
1) protivpožarna policija u Štampariju
2) poreska policija u redakcije Glasa i Kurira
3) poreska policija u direkciju Glasa, u Porečkoj 15
4) inspekcija rada u redakcije Glasa i Kurira
5) inspekcija za opštenarodnu odbranu i društvenu samozaštitu (!)
6) republička poljoprivredna inspekcija.
Navedene inspekcije upale su u zgradu u Vlajkovićevoj br. 8, bez poštovanja kućnog reda i pravilnog identifikovanja prilikom ulaska. Toj mobilnoj ekipi vlasnik objekta zabranio je da u zgradi sami presreću i legitimišu zaposlene kao i poslovne prijatelje bez prisustva policije MUP, OUP SO Stari grad. Inspektor je odbio da traži asistenciju policije i, posle nekakvog pisanija, napustili su zgradu.
Sve što smo doživeli u vreme terora Miloševićevog režima ponavlja se na identičan način, samo su drugi ljudi sa drugim frizurama i figurama. Metodologija i metodi terora apsolutno su isti. Ministar Dinkić zloupotrebljava svoju funkciju i na isti način teroriše Glas kao što su to radili julovci Uroš Šuvaković i Srđan Smiljković. Tako je, na primer, poslednjeg dana za predaju bilansa, šest finansijskih policajaca po deseti put ometalo rad službi koje su morale da predaju završne račune na vreme.
Dana 28. februara ove godine, u 14.50 sati, stiglo je i rešenje Republičke uprave javnih prihoda za koje je postojao regularan zahtev za reprogramiranjem. Po rečima Vladimira Ilića, rešenje je bilo usvojeno, što nam je potvrdio i direktor Poreske uprave, filijala SO Palilula Vladan Rakić. Rešenje se odnosilo na reprogramiranje duga za godinu dana. U međuvremenu, obračunata je kamata i sada dug iznosi 27.963.199,76 dinara. O navedenom rešenju, posle pet meseci,“Demokratska pljačka Srbije“ u Glasu javnosti i služio je, po svemu sudeći, Dinkiću kao pritisak na Glas da ne objavi taj feljton, gde je on glavni junak.
Očekujem da članovi sadašnje vlade smognu snage da zaustave samovolju i zloupotrebu funkcije ministra finansija i da se zapitaju zašto nam do danas nije vraćena oteta imovina i nije plaćena šteta merena stotinama miliona dinara iz vremena strahovlade JUL-a pre 5. oktobra. Tim pre što je pokojni premijer Đinđić lično obećao meni kao vlasniku, prilikom posete Glasu u jesen 2002, da će sve naše oteto biti vrlo brzo nadoknađeno od demokratske vlasti Srbije. Pokojni premijer nam je obećao, ali nažalost, nije stigao da ispuni. Dinkić je pljunuo po tome.
U međuvremenu, Radisavu Rodiću stigle su razne telefonske pretnje i upozorenja, kao vlasniku, zajedno sa nekim pretećim pismima. Apelujem na čelnike aktuelne vlasti u Srbiji da zaustave novi teror nad redakcijama Glasa javnosti i Kurira, kao i nad firmama u kojima je vlasnik ili učesnik u kapitalu Radisav Rodić.
Napad na nezavisne medije u Srbiji nikada nije vodio u demokratiju i Evropu već u mrak i propast.
Radosav Rodić