Na Kosovu i Metohiji jedino zaposleni u državnim medijima ne primaju takozvani kosovski dodtak odobren svim državnim firmama i ustanovama koje funkcionišu u Pokrajini. Tim povodom oštro su reagovali predstavnici Udruženja novinara Srbije i novinari.Novinar Radio-televizije Srbije Ljiljana Janković izjavila je Tanjugu da se novinari državnih medija na Kosovu osećaju diskriminisani i da država ima ponižavajući odnos prema njima.
Ona je navela da je, na primer, plata čistačice u bolnici u Kosovskoj Mitrovici veća od plate novinara-urednika RTS-a. „Radi se o ponižavajućem odnosu države prema novinarima. Obraćali smo se bivšem direktoru RTS-a, šefu Koordinacionog centra Nebojši Čoviću, ali nam niko nije objasnio zašto smo diskriminisani i izuzeti iz opšteg pravila za sve radnike javnog sektora koji žive i rade na Kosovu“, rekla je ona.
Oko 150 radnika RTS-a, od kojih 90 stalno živi i radi na Kosovu, poštovalo je proceduru oko dobijanja nadoknade za rad u Pokrajini, ali je sud presudio u korist RTS-a, objasnila je ona.
Tanjug