Po znanje u Bi-Bi-Si

Informacije su u početku bile uglavnom iz šidske opštine, ali je direktor STV Aleksandar Vinčić tražio izlaz u Srem. Već naredne 2002. godine, Ministarstvo za telekomunikacije Vojvodine uslovilo je vlasniku Milanu Vinčiću izgradnju repetitora vlastitim sredstvima, kako bi program mogao da se gleda u celom Sremu. Vinčić je prihvatio ponudu i izgradio repetitor u Bešenovskom Prnjavoru.


U protekle četiri godine Milan Vinčić izgradio je još dva repetitora, jedan u Batajnici, a drugi na Principovcu. Izgradnjom četiri repetitora, televizijski talasi Sremske televizije prostiru se na deset hiljada kvadratnih kilometara, a to znači da pokrivaju prostor od Fruške gore, do Bijeljine, Brčkog, Loznice i Šapca, a gledanost je odlična i u Vinkovcima i Osijeku.


Uporedo sa izgradnjom repetitora, izgrađeni su i studiji u Rumi, Sremskoj Mitrovici i Inđiji, a povećao se i broj zaposlenih, pa ih danas Sremska televizija ima 60. Novinari, kamermani, montažeri i producenti morali su na jednogodišnju edukaciju u organiazciji „Ireksa Vi–Bi–Si” i svi su uspešno završili ovu školu.


Tako je Sremska televizija kvalitetno promenila programsku strukturu. Vesti se emituju dva puta dnevno, emisiju o političkom životu države, pod nazivom „Oči u oči”, vodi Katarina Mudrić. „Srem na dlanu” je jednočasovna emisija o svim značajnijim događajima u opštini. Ovu emisiju za Šid četiri puta mesečno uspešno vodi Suzana Darabašić, voditelj iz Rume je Zlatko Markodinović, iz Inđije Silvija Pršut, iz Sremske Mitrovice Svetlana Radivojević i iz Stare Pazove Ana Petrović.


Ono što Sremsku televiziju čini čvrstom je, svakako, dokumentarna emisija Sanje Aćimović pod nazivom „Sremske priče”. Anđelko Bijelić znalački vodi sportsku rubriku, dok je najzanimljivija „Poljoberza” koju vodi Saveta Kovačević i zabavna emisija „Bez tambure nema pesme” istog voditelja. Mega šou Mirka Pučijaševića pleni najmlađe gledaoce, a pre početka svakog programa, Đorđe Marković ispriča vic.

Tagovi

Povezani tekstovi