Ona ukazuje da se završetak istražnih radnji ne može precizno odrediti i dodaje da se istražni sudija nada da će to biti završeno do kraja ovog meseca. Posle istražne radnje, odnosno pretkrivičnog postupka, predmet će biti vraćen tužilaštvu kako bi se utvrdilo da li ima dovoljno elemenata za pokretanje istrage. U slučaju da bude prikupljeno dovoljno dokaza biće pokrenut istražni postupak protiv konkretno osumnjičenih za taj zločin.
– Istražni sudija Dragan Lazarević saslušao je veliki broj svedoka, a ostalo je da sasluša još oko tridesetak. Sudija nije pronašao samo tri ili četiri svedoka – naglašava Kovačević Tomić. Među svedocima koji nisu pronađeni je i supruga Slobodana Miloševića Mira Marković.
Specijalno tužilaštvo predložilo je saslušanje oko 100 svedoka, prevashodno radnika Državne bezbednosti, kao i „rekonstrukciju, prostornu i vremensku analizu“ toka tog zločina. O rekonstrukciji će odlučivati Krivično vanraspravno veće.
Vlasnik Dnevnog telegrafa i nedeljnika Evropljanin ubijen je u ulazu zgrade u kojoj je stanovao u Svetogorskoj ulici, na pravoslavni Uskrs 11. aprila 1999. tokom bombardovanja Jugoslavije.
Krajem novembra prošle godine specijalni tužilac za borbu protiv organizovanog kriminala Slobodan Radovanović predložio je da istražni sudija sprovede određene istražne radnje u vezi s ubistvom Ćuruvije.
Saslušanje svedoka počelo je 11. januara ove godine, a među prvima iskaze su dali nevenčana supruga ubijenog novinara Branka Prpa, direktor RTS Aleksandar Tijanić, novinar Milovan Brkić, kao i Miroslav Marković, novinar lista Ekspres politika, koji je autor teksta „Ćuruvija dočekao bombe“.
I. Pejčić