Pitanje o Novostima i Telekomu

Nakon toga je nastavljena načelna rasprava o izmenama i dopunama Zakona o visokom obrazovanju.


Dragan Todorović (SRS) je pitao kako su Novosti privatizovane kad se u odgovoru od ministarstva ekonomije navodi da ono nikada nije utvrdilo strukturu kapitala koji je kompanija upisala u Trgovinskom sudu i Centralnom registru, a odnosi se na kapital koji poseduje Srbija i PIO fond.


On je pitao kako su Novosti mogle da se privatizuju, ko i na koji način je izvršio privatizaciju i ko je oštećen.


Todorović je pitao dokle će vladajuća većina da štiti pljačkaše i kriminalce i zašto javni tužilac do sada nije reagovao.


Samostalni poslanik Dragan Šormaz pitao je premijera Srbije Mirka Cvetkovića da li je Vlada uzela u obzir mišljenje Ministarstva unutrašnjih poslova, Ministarstva odbrane i bezbednosnih službi oko prodaje Telekoma.


Šormaz je rekao da je, prema njegovim informacijama, Vlada dobila mišljenje koje govori da ovakva prodaja Telekoma za bezbednost države nije dobra zato što strukturu i mrežu Telekoma koriste vojska, policija i bezbednosne službe.


On smatra da je potrebno da se mrežna infrastruktura Telekoma izdvoji u javno preduzeće, a da se ostalo proda.


„Država može da ostane bez možda i najozbiljnijeg resursa u borbi protiv organizovanog kriminala ako učini ono što je naumila, a naumila je da proda Telekom“, rekao je Šormaz.


On je objasnio da ako država proda Telekom i većinski vlasnik postane neka strana kompanija, a iz Telekoma se ne izdvoji mrežna infrastruktura kao posebno javno preduzeće „državi Srbiji će u bezbednosnom smislu biti učinjen nenadoknadiv udarac“.


„Neće moći da se oporavi od toga, jer više nikada neće biti u mogućnosti da tako nešto povrati“, rekao je Šormaz.


Šormaz je naveo da ukoliko se, na primer, Dojče telekomu proda Telekom sa celom infrastrukturom onda nema potrebe da se priča o vojnoj neutralnosti Srbije.


„Onda možemo da se pakujemo i idemo u NATO“, ocenio je Šormaz.

Tagovi

Povezani tekstovi