Radio Polimlje posle 35 godina mora da zaćuti

U saopštenju za javnost zaposlenih u Polimlju, a i na naslovnoj i strani lokalnih novina predviđenoj za političke teme u prošlom broju objavljen je tekst gotovo istovetne sadržine pod nazivom „Radio Polimlje ostalo bez glasa“, u kome se ističe da je „tokom tri i po decenije Radio Polimlje baziralo svoj rad na informativnom programu. Sadržaj tog programa temeljen je na edukativnim autorskim emisijama koje su obuhvatile najvitalnija pitanja lokalne sredine, od rada samouprave, mesnih zajednica, privrednih preduzeća do obrazovanja, kulture i sporta, a obraćao se svim starosnim dobima i svim profilima slušalaca kroz specijalizovane emisije .“ Dodaje se i da se malo medija u Srbiji može pohvaliti obrazovnom strukturom novinara u odnosu na broj zaposlenih. Od osam novinara polovina je diplomiranih žurnalista, a dva su diplomirani sociolozi.
U ovoj informativnoj kući kao veoma bitnu činjenicu ističu da „tokom tri i po decenije Radio Polimlje nije imalo ni jednu mrlju kada je reč o profesionalnom radu novinara, angažovanju, principima objektivnosti i blagovremenosti što u proteklim burnim vremenima i društvenim zbivanjima nije bilo ni malo jednostavno. To je, verovatno jedna od retkih radio stanica u u Srbiji koja svoj profit nije bazirala na čestitkama i pozdravima slušalaca i ni u najtežim periodima nije podlegla opštem trendu degradiranja lokalnih elektronskih medija kroz šund sadržaje“.
Republička radiodifuzna agencija opredelila se, kažu sa iznenađenjem pa i sa neskrivenim besom zaposleni u Radio Polimlju, „da ovom radiju praktično oduzme frekvenciju“ i najavljuju preduzimanje svih mera kako bi se ovakva odluka preispitala i preinačila.
Od dve dodeljene lokalne frekvencije za područje Prijepolja, jednu je dobio radio koji još ne postoji – Radio Mileševa – Srpskog pravoslavnog episkopa mileševskog, a drugu, muzičko komercijali Radio 033 Prometnog i uslužnog preduzeća d.o.o. „Links“.


I. Kriještorac

Tagovi

Povezani tekstovi