Vek tradicije u stečaju

Sadašnji i bivši radnici „Borbe“ kažu da je od 1.700 zaposlenih ostalo svega 170, i napominju da su svi oni ostali lišeni socijalnog programa, kao i akcija koje im pripadaju.
Nekolicina radnika podnela je tužbu protiv kompanije „Borba“, i presudom je poništen nezakoniti prekid radnog odnosa podnosiocima tužbe. Ti radnici i danas čekaju na pravosnažno rešenje.
– Zašto se o statusu ove kompanije, koja je do skora zapošljavala gotovo dve hiljade ljudi, i koja poseduje 33.000 kvadratnih metara u samom srcu prestonice, uporno ćuti? Ni bivši ni sadašnji radnici do danas nisu saznali o čemu je zapravo reč. Da li o dokapitalizaciji, privatizaciji ili dovođenju strateškog partnera? Obratili smo se sudu 2007. i tada je doneta prvostepena odluka da je napravljena povreda, da smo nezakonito dobili otkaz, kao i da se u roku od osam dana vratimo na posao. Međutim, „Borba“ se žalila Okružnom sudu i mi još čekamo na konačnu odluku – ističu radnici te kompanije i dodaju da je ona, posle „Politike“, najjača štamparsko-medijska kuća Srbije po vrednosti, ugledu i značaju.
– Hoćemo da znamo kome je to stalo da proizvede bankrot nad kompanijom „Borba“, nad njenim imenom, tradicijom i naširoko poznatim brendom, koji egzistira od 20-tih godina prošlog veka. Zašto je nekome potrebno da ovu medijsku kuću gurne u stečaj, jer će predstečajni postupak biti otvoren 9. jula, a posle njega će, naravno, uslediti i stečaj. Da li je naša država zaista toliko nezainteresovana za svoju imovinu? To što je privatizacijom urađeno „Politici“ i „Dnevniku“ ne mora da se desi i nama. Druge države štite svoje nacionalne brendove. Šta smo mi uradili? Na krajnje ponižavajući način predali smo tradiciju jedne, jake i velike, medijske kuće u ruke strancima – ogorčeni su radnici „Borbe“.


M.K.

Tagovi

Povezani tekstovi